24фудбал

Гол на Барди за Трабзонспор (ВИДЕО)

Трабзонспор со 4-2 славеше на гостувањето кај Гиресунспор, а еден од погодоците беше дело на македонскиот репрезентативец, Енис Барди.

Македонија

Барди беше стартер на овој натпревар и играше до 83. минута.

Во 34. минута нашиот фудбалер постигна гол со кој му донесе водство на својот тим од 2-0.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.