24фудбал

Ждрепката ги однесе Осогово и Новаци во Втора лига, Влазрими е губиникот

Денеска се влечеше кои две од трите екипи кои загубија во баражите ќе се пласираат во Втората лига, среќата им се насмевна на Осогово и Новаци.

Македонија

Тетекс, Башки и Вардар Неготино како победници во баражите си го заверија учеството во Втората лига, а денеска ждрепката требаше да одреди уште кои две екипи ќе им се приклучат.

Осогово и Новаци беа среќните два тима кои во следната сезона ќе играат во Втората лига, Влазрими останува во Трета лига.

Покрај петте екипи кои веќе ги споменавме, во Втората лига следната сезона ќе играат уште и Пелистер, Беса, Детонит Плачковица, Арсими, Охрид, Беласица, Караорман, Кожув, Каменица Саса, Победа и Скопје.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.