24фудбал

Халанд: Сега сфаќам зошто велат дека Премиерлигата е најдобрата лига во светот

Ерлинг Халанд има неверојатна прва сезона во Манчестер Сити, Норвежанецот ги урна и најголемите рекорди во Премиерлигата кога се напаѓачите во прашање.

Англија

Халанд се заљуби во Премиерлигата во својата прва сезона таму.

„Сега сфаќам зошто луѓето велат дека Премиерлигата е најдобрата лига во светот, бидејќи навистина е. Ми се допаѓа, сакам да играм тука, ги сакам дуелите, ги сакам тркачките дуели, уживам тука...“, вели Халанд.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.