24фудбал

Не се летаат сите за пари, Зидан одбил 150 милиони евра од Ал Наср

Зинедин Зидан добил голема понуда од Саудиска Арабија, 150 милиони евра за две години, но ја одбил.

Франција

Францускиот стратег имал шанса да заработи богатство за две години за кое во Европа ќе му требаат неколку доколку биде ангажиран од европски клуб, но Зидан го одбил Ал Наср.

Повеќето големи тренери ги одбиваат клубовите од Саудиска Арабија и покрај големите пари кои им ги нудат. Се шпекулираше со имињата на Мурињо, Анчелоти, Гвардиола... но никој од нив не сака да оди таму, без разлика каква е понудата.

Зидан долго време е без работа, се верува дека ова лето ќе најде ангажман и ќе се врати во игра. Една од опциите е ПСЖ.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.