24фудбал

Валенсија до последно коло ќе се бори за опстанок, загуби од Мајорка (ВИДЕО)

Валенсија со 1-0 загуби на гостувањето кај Мајорка, славниот клуб од Местаља се чини дека до последното коло ќе се бори за опстанок.

Шпанија

Валенсија беше подобар противник од Мајорка, но домаќините беа тие кои постигнаа гол и дојдоа до трите бода.

Клучниот момент се случи во 64. минута кога по асистенција на Ли Канг-Ин, Ведад Муричи постигна гол за триумф на Мајорка.

На две кола до крајот Валенсија има само два бода повеќе од Ваљадолид кој се наоѓа во зоната за испаѓање.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.