24фудбал

Извлечени се бараж мечевите за влез во Втората македонска фудбалска лига

Денеска во Фудбалската федерација на Македонија, беа извлечени паровите за баражите за пополнување на Втората македонска фудбалска лига.

Македонија

Беа одредени и местата каде што ќе се одиграат дуелите.

ЗФК Новаци 2005 - ГФК Вардар Неготини (Градски стадион Кичево);

ГФК Осогово Кочани - ФК Тетекс 1953 (стадион „Борис Трајковски", Скопје);

ФК Башкими 1947 - ФК Влазерими 1977 (Градски стадион Тетово);

Бараж натпреварите ќе бидат одиграни на 28 мај со почеток во 17 часот.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.