24фудбал

Манчестер јунајтед продава двајца фудбалери за да го купи Мејсон Маунт

Медиумите од „островото“ пренесуваат дека Манчестер јунајтед преку продажба на Дин Хендерсон и Скот Мектоминеј ќе прибира средства за ангажман на Мејсон Маунт од Челси.

Англија

Манчестер јунајтед се посочува како прв фаворит за потписот на Мејсон Маунт, Англичанецот преферира преселба на Олд Трафорд.

И покрај тоа што Мејсон Маунт има договор до јуни 2024 година, Челси сака убаво да заработи и постави цена од околу 70 милиони фунти.

Приоритет на Ерик тен Хаг летоска ќе биде нов напаѓач од светска класа и најголемиот дел од трансфер буџетот ќе биде потрошен на ова засилување, па „ѓаволите“ ќе треба да продаваат за да приберат средства.

Атлетик ги посочува Дин Хендерсон и Скот Мектоминеј како играчите кои Манчестер јунајтед ќе ги жртвува со цел да го купи Мејсон Маунт. 


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.