24фудбал

Брајтон ја прекина победничката серија на Манчестер Сити (ВИДЕО)

Шампионот на Англија, Манчестер Сити одигра 1-1 на гостувањето кај Брајтон, серијата победи за тимот на Пеп Гвардиола е прекината, но тоа ништо посебно не значи.

Англија

Манчестер Сити поведе во 25. минута кога по асистенција од Халанд, Фил Фоден постигна гол за водство на Манчестер Сити од 1-0.

Во 38. минута Енкизо постигна гол за Брајтон за 1-1. Тоа се покажа и како конечен резултат на овој натпревар.

До крајот на сезоната има уште едно коло кое нема да смени ништо за овие две екипи, Манчестер Сити е шампион, а Брајтон ќе остане на шесттата позиција која води во Лига Европа.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.