24фудбал

Трајковски со нов гол ја спаси Ал Фејха од пораз (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски повторно беше стрелец за Ал Фејка во првенството на Саудиска Арабија, овојпат постигна гол за реми против Ал-Раед.

Македонија

Гостинот, Ал-Раед водеше уште од 24. минута со 1-0 и долго ја чуваше предноста, но тоа го промени Трајковски во 80. минута кога допре една топка упатена од Павков, и постигна гол за 1-1.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.