24фудбал

На денешен ден, пред 13 години Пандев се качи на тронот на Европа, со Интер ја освои ЛШ (ВИДЕО)

22. мај 2010 година има посебно значење за Горан Пандев, Македонецот заедно со соиграчите предводени од Мурињо ја освој Лигата на шампионите откако во финалето го совлада Баерн Минхен со 2-0.

Лига на Шампиони

Македонската фудбалска икона беше стартер во големото финале во кое Интер со два гола на Милито го совлада Баерн Минхен. Финалето се играше на стадионот „Сантијаго Бернабеу“.

Оваа сезона Интер има шанса повторно да ја освои Лигата на шампионите, треба да победата само уште еден противник, но тоа е Манчестер Сити, тимот кој остави моќен впечаток досега.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.