24фудбал

Јонуз веќе не е тренер на Скопје, си поднесе оставка

Мирсад Јонуз си поднесе оставка од тренерското место во ФК Скопје откако синоќа го загуби баражот од Вардар и испадна во Втората македонска фудбалска лига.

Македонија

Скопје беше фаворит против Вардар, но синоќа во Кавадарци приказната беше сосема поинаква. Вардарци го надиграа и убедливо со 3-0 го совладаа Скопје.

По поразот од Вардар, тренерот Мирсад Јонус си поднесе оставка од кормилото на Скопје.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.