24фудбал

„Црвено-црно“ славје во Кавадарци, Вардар се врати во Прва лига!

Вардар со 3-0 славеше против Скопје во баражот, по две години во Втора лига, најтрофејниот македонски клуб се враќа во Прва лига.

Македонија

Со беспарица и во тешка агонија, Вардар се прикажа во извонредно светло во Кавадарци, одигра на високо ниво од прва до последна минута и со 3-0 ја доби пресметката против Скопје во баражот.

Избраниците на Бобан Грнчаров поведоа уште на стартот, Дарко Размоски веќе во 3. минута погоди за 0-1.

На стартот од вториот дел, истиот фудбалер доби топка на подалечната статива и рутински реализираше за 0-2.

Дилемите беа решени по еден час игра кога Глишиќ итро биеше од слободен удар и ги постави конечните 0-3.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.