24фудбал

Навивачот на Вест Хем кој храбро се бореше против стотици хулигани на АЗ Алкмар (ВИДЕО)

Легендарниот навивач на Вест Хем, Нолзи храбро се бореше против стотици фанови на АЗ Алкмар со цел да ги спречи да влезат на трибината каде се семејствата на играчите.

Англија

Голем инцидент се случи по мечот меѓу АЗ Алкмар и Вест Хем откако домашни хулигани го нападнаа секторот каде што беа сместени семејства на гостинските играчи. Во целата таа срамна и непотребна битка се истакна еден навивач на англискиот тим кој важи за легенда.

Фановите на Вест Хем на социјалните мрежи ја истакнуваат храброста на нивниот навивач да им се спротивстави на противниците кои беа во голем број и бараат од клубот да му даде бесплатен билет за финалето од Конференциската лига.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.