24фудбал

Фудбалерите на Вест Хем се тепаа со фанови и редари за да си ги спасат семејствата! (ВИДЕО)

Голем инцидент се случи по мечот меѓу АЗ Алкмар и Вест Хем откако домашни хулигани го нападнаа секторот каде што беа сместени семејства на гостинските играчи.

Англија

Срамни сцени од Алкмар, холандскиот клуб треба и веројатно ќе добие голема казна откако хулигани тргнаа да ги нападнат семејствата на фудбалерите на Вест Хем.

Дел од играчите на Вест Хем влегоа во физичка пресметка со фанови и редарите кои бавно реагираа на случувањата на трибините.

Вест Хем ќе игра во големото финале од Конференциската лига, а очигледно некои фанови на АЗ Алкамар не можеа тоа да го поднесат на нормален начин.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.