24фудбал

Артета ќе добие преку 200 милиони за засилувања, приоритет се две имиња

Според пишувањата на Тајмс, Арсенал на Микел Артета ќе му обезбеди преку 200 милиони фунти за засилувања, тренерот како приоритет ги има трансферите на Деклан Рајс од Вест Хем и Моисес Каиседо од Брајтон.

Англија

Сопственикот на „топчиите“, Стен Кронки подготвува рекордно трансфер лето, како што пренесува Тајмс, Микел Артета ќе добие преку 200 милиони фунти за засилувања.

Приоритет на тренерот е ангажман на Деклан Рајс од Вест Хем и Моисес Каиседо од Брајтон, се верува дека ќе бидат потребни околу 170 милиони фунти за двете засилувања.

Микел Артета исто така сака да донесе засилување во нападот и двајца дефанзивци. Очигледно пари за сите овие ќе нема, па Арсенал ќе мора да продава за да прибере дополнителни средства.

Листата со играчи кои можат да заминат е прилично долга и на нема има имиња како Гранит Џака, Киран Тирни, Емил Смит Роу, Фоларин Балогун, Роб Холдинг, Ејнсли Мејтланд Најлс, Алберт Самби Локонга, Нуно Тавареш и Седрик Соареш.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.