24фудбал

Шокантни снимки од тунелот: Бускетс, Алба и Араухо тргнаа да се тепаат со навивачите на Еспањол (ВИДЕО)

ЕСПН успеа да протне камера во тунелот кон соблекувалната на „Корнеља Ел Прат“ и улови шокантни снимки, Серхио Бускетс, Жорди Алба и Роналд Араухо сакаа да се тепаат со најжестоките навивачи на Еспањол.

Шпанија

Барселона синоќа го совлада Еспањол со 2-4 и ја обезбеди титулата во Ла Лига, имаше големо славје кое можеше да заврши со сериозен инцидент. Најжестоките домашни навивачи решија да влезат на теренот и да тргнат по гостинските фудбалери, кои набрзина избегаа во соблекувалната и спасија жива глава.

Страстите сепак не се смириле веднаш, во тунелот било прилично тензично, дел од хулигантите не се откажуваа од намерата, а очигледно и дел од фудбалерите на Барселона не сакаа да се повлечат.

Серхио Бускетс, Жорди Алба и Роналд Араухо тргнаа да се тепаат но обезбедувањето не дозволи да дојде до судир, па се заврши само со туркање и влечење.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.