24фудбал

На Франција ѝ се погоди Мањан, голманот на Милан одбрани пенал и ја сочува мрежата против Холандија (ВИДЕО)

Хуго Лорис по крајот на Светското првенство стави крај на кариерата во репрезентацијата на Франција, а тоа значеше нов прв голман за триколорите, ако по утрото се познава денот, нема да имаат проблеми со оваа позиција.

Франција

Мајк Мањан синоќа беше одличен, не прими гол од Холандија, а Франција победи со 4-0.

Во 95. минута гостите имаа пенал, шутираше Депај, но Мањан го одбрани неговиот удар и ја сочува мрежата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.