24фудбал

Мбапе и Гризман уште во втората минута покажаа дека нема несогласувања меѓу нив - ѝ дадоа гол на Холандија! (ВИДЕО)

Килијан Мбапе асистираше, а Антоан Гризман го даде голот во втората минута со кој Холандија поведе против Холандија со 1-0 во првото коло од квалификациите за Европското првенство 2024.

Останато

Пред овој меч имаше информации дека Гризман се налутил откако Мбапе ја доби капитенската лента. Но очигледно дека двајцата одлично соработуваат на теренот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.