24фудбал

Кимих го пофали Нагелсман

Баерн Минхен реши да го отпушти Јулијан Нагелсман поради лошите резултати во Бундеслигата, но и лошиот однос со дел од фудбалерите на германскиот шампион, по што краток коментар даде Џошуа Кимих.

Германија

Кимих кажа дека е свесен за ситуацијата во германскиот тим, но смета дека Нагелсман е еден од најдобрите тренери со кои соработувал во неговата кариера.

„Свесен сум дека ова е главна тема во моментов, но не можам премногу да зборувам зашто клубот нема официјално соопштение. Можам да ви кажам дека Нагелсман е неверојатен тренер и тој е во топ-3 тренери со кои сум работел во кариерата“, кажа Кимих.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.