24фудбал

Роналдо и Меси во ист ден постигнаа голови од слободен удар! (ВИДЕО)

Како во нивните најдобри денови, Кристијано Роналдо и Лео Меси синоќа постигнаа голови од слободен удар за своите репрезентации.

Останато

Роналдо даде два гола за Португалија која со 4-0 го совлада Лихтенштајн. Едниот од погодоците беше моќен шут од слободен удар. 

Тој по 197 пат го облече дресот на Португалија со што стана играчот со најмногу репрезентативни настапи во светот. 

Лео Меси со гол од слободен удар ја запечати победата од 2-0 против Панама. Тоа за него беше јубилеен 800. погодок во кариерата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.