24фудбал

Мартинез го повтори срамниот гест од Мундијалот, овојпат имаше и друштво! (ВИДЕО)

Голманот на Аргентина, Емилијано Мартинез доби низа критики за начинот на кој ја прослави „златната ракавица“ во Катар, по СП изјави дека се кае за тоа што го направил, но очигледно не е така.

Јужна Америка

По синоќешниот меч меѓу Аргентина и Панама кој Аргентинците го добија со 2-0, се славеше освојувањето на Светското првенство на стадионот Монументал.

Сите фудбалери добија пехари реплика на тој од Мундијалот, а Мартинез го повтори гестот од Катар, сега му се приклучија уште неколку соиграчи од репрезентацијата. Сопругите ги сликаа, а тука беа и нивните деца.

Очигледно Мартинез не се опаметил, а тешко и дека некогаш ќе се промени.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.