24фудбал

Нагелсман од медиумите дознал дека добива отказ, од Баерн ништо не му кажале

Денеска и официјално треба да се случи тренерската смена во Баерн Минхен, на местото од Јулијан Нагелсман да дојде Томас Тухел.

Германија

Синоќа излезе веста дека во Баерн Минхен се одлучиле за тренерска смена која ќе се реализира веднаш. Нагелсман добива отказ, а на негово место доаѓа Тухел.

Последните информации велат дека Нагелсман не очекувал такво нешто, а не ни бил контактиран од раководството на клубот. За тоа дека ќе добие отказ дознал од медиумите и социјалните мрежи.

Во текот на денешниот ден, најавената промена треба да стане и официјална.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.