24фудбал

Инзаги е бесен на ВАР: Имаше игра со рака при голот на Јувентус! (ВИДЕО)

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги е бесен на судењето откако неговиот тим го загуби дербито со Јувентус, тој го посочува играњето со рака на Рабио.

Италија

Инзаги го потенцира моментот на играње со рака на Рабио пред да биде постигнат голот на Јувентус.

„По натпреварот во Монца ветивме дека нема да зборуваме повеќе за судиите, иако бевме грубо оштетени. Но, вечерва се случи нешто слично. Нема ни што да се коментира, играта со рака е стоотстотно евидентна и акцијата е нерегуларна. Интер заслужува респект. Не можеме ниту нормално да зборуваме за натпреварот по една ваква грешка“, рече тренерот на Интер.

Интер по овој пораз падна на третата позиција на табелата и до крајот на сезоната ќе води голема борба за топ четири.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.