24фудбал

Јувентус го доби дербито на Италија, Интер падна на третото место (ВИДЕО)

Јувентус со 1-0 го победи Интер во Милано, нероазурите паднаа на третата позиција откако претходно Лацио ја совлада Рома.

Италија

Единствениот погодок се случи во 23. минута од натпреварот кога Костиќ погоди за водство од 1-0 кое тимот на Алегри знаеше како да го сочува до крај и да се израдува на победата.

Интер сега е на третата позиција со два бода зад вториот Лацио, а два пред градскиот ривал Милан кој е четврти.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.