24фудбал

Ристовски донесе победа за Динамо на последниот меч на Адеми! (ВИДЕО)

Динамо Загреб со гол на Стефан Ристовски ја победи Ријека со 1-0, тоа беше последен натпревар на Аријан Адеми за хрватскиот клуб.

Македонија

Аријан Адеми со победа се збогува со навивачите на Динамо Загреб и тоа благодарение на неговиот соиграч од репрезентацијата на Македонија, Стефан Ристовски кој го постигна единствениот гол на мечот.

Во 68. минута по еден корнер, Ристовски се најде на вистинското место и постигна гол против својот поранешен клуб за победа од 1-0 на Динамо.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.