24фудбал

Наполи и Елмас маршишраат кон Скудетото, убедлива победа над Торино (ВИДЕО)

Наполи со 4-0 победи на гостувањето кај Торино и има 21 бод пред Интер кој допрва го игра мечот од ова коло, Елиф Елмас одигра половина час.

Италија

Наполи ја најави победата уште во деветтата минута кога по асистенција од Зиелински, Осимен погоди со глава за 1-0.

Во 35. минута Кварацхелија постигна гол од пенал за 2-0, со тој резултат се замина на полувремето.

По шест минути игра во второто полувреме Осимен даде уште еден гол, овојпат за 3-0. А конечните 4-0 беа дело на Ндомбеле во 68. минута.

Елмас во игра влезе во 65. минута од натпреварот.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.