24фудбал

Хаверц мислеше даде гол за победа, па му се потсмеваше на Пикфорд - тоа не му се допадна на Потер (ВИДЕО)

Челси двапати водеше, но двапати не успеа да го сочува водството, мечот со Евертон заврши 2-2. Хаверц го даде вториот гол и имаше неспортска прослава која му се удри од глава.

Англија

Хаверц погоди од пенал и при прославата му фаќаше сеир на гостинскиот голман, Џордан Пикфорд.

Пред крајот на мечот Евертон даде гол, па прославата на Хаверц беше таа која служеше за потсмев на социјалните мрежи, а не му се допадна ниту на тренерот Потер.

„Секој играч си има различна прослава. Но кога ќе дадете гол треба да уживате во прославата, не гледам логика да го инволвирате противникот и да се потсмевате со него“, изјави Потер.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.