24фудбал

Ибрахимовиќ испиша историја во Серија А

На гостувањето кај Удинезе, Ибрахимовиќ постигна гол од пенал и постави нов рекорд во Серија А.

Италија

Златан Ибрахимовиќ стана најстариот фудбалер кој постигнал гол во Серија А, тоа го направи на 41 година и 166 денови. 


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.