24фудбал

Прв гол од слободен удар на Роналдо во Саудиска Арабија, ЦР7 испука ракета од 30 метри (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо го постигна првиот гол од слободен удар во Саудиска Арабија, Португалецот со ракета од 30 метри ја затресе мрежата на Абха.

Останато

Во последните неколку години, Кристијано Роналдо има очајна статистика кога се во прашање слободните удари, но не му требаше многу време во Саудиска Арабија за да погоди од прекин.

Денеска против Абха, Португалецот со ракета од 30 метри ја затресе мрежата и ги израдува навивачите на Ал Наср.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.