24фудбал

Челси двапати водеше и не победи, Евертон дојде до бод во 89. минута! (ВИДЕО)

Челси и Евертон ги поделија бодовите играјќи нерешено 2-2, лондонскиот тим двапати водеше, но потклекна во финишот и загуби два бода.

Англија

Мрежите мируваа се до 52. минута кога Жоао Феликс постигна гол за водство на Челси од 1-0.

Во 69. минута Докуре не ја затресе мрежата, но топката ја мина гол линијата, па Евертон го изедначи резултатот на 1-1.

Седум минути подоцна беше досуден пенал за Челси, Хаверц беше сигурен реализатор и го врати водството на Челси.

Се очекуваше дека сините ќе го добијат дуелот, но во 89. минута Симс постигна гол за конечни 2-2.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.