Академија Пандев го сопна Шкупи, Струга повторно избега на +4

Струга се врати на четири бода предност откако поладнево со 0-1 славеша на гостувањето кај Работнички а Академија Пандев успеа одново да му ги помати плановите на Шкупи и да одигра 1-1.

Македонија

Струга ТЛ не го дава врвот во ПМФЛ, во 24. коло триумфираше против Работнички во Скопје со минимални 0-1.

Херој на гостите беше Малески, кој во 28. минута доби топка на пет метри и рутински ја затресе мрежата.

Во корист им одеше и резултатот на мечот помеѓу Академија Пандев и Шкупи, каде домаќините во финишот се изборија за реми. Гостите и покрај тоа што играа со играч помалку, поведоа во 31. минута преку Маргвелашвили.

Сепак, Академија Пандев успеа повторно да го сопне актуелниот шампион на Македонија, и со голот на Велиновски од пенал да стигне до 1-1.

На останатите денешни натпревари, Силекс ја здроби Победа со 5-1, а Македонија ЃП славеше со 0-1 против Тиквеш во Кавадарци.

Слободна е Брегалница

ТАБЕЛА: Струга ТЛ 46, Шкупи 42, Шкендија 38 (-1), Силекс 38, Бргалница 32, Македонија ЃП 29, Тиквеш 28, Работнички 24, А. Пандев 20, Скопје 14 (-1), Победа 13.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.