24фудбал

Џулија Робертс не го посетила само Манчестер јунајтед - на Пеп уште повеќе ќе му биде криво (ВИДЕО)

Пеп Гвардиола неодамна изјави дека Џулија Робертс му е идол и не може да се помири со фактот што таа го посетила Манчестер јунајтед, а не Манчестер Сити. Антонио Конте ја продолжи приказната за познатата глумица.

Англија

Антонио Конте откри дека Џулија Робертс го посетила и Челси додека тој бил тренер на сините.

„Џулија Робертс дојде кога бев во Челси. Имав можност да ја внесам во соблекувалната. Добро е што важна личност како Џулија Робертс го сака фудбалот“, открива Конте.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.