24фудбал

Трајковски асистираше со пета во 95. минута и го спаси својот тим од пораз! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски имаше уште еден забележителен настап за својот тим Ал Фејха, овојпат запиша важна асистенција.

Македонија

Ал Фејха беше пред пораз во дуелот со Ал Адалх во првенството на Саудиска Арабија, но Македонецот мајсторски со пета го проигра Нвакаме кој даде гол за 1-1.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.