24фудбал

Извлечени се четвртфиналните и потенцијалните полуфинални двојки во Конференциската лига

Денеска во Нион беше извршена ждрепката и за четвртфиналето и полуфиналето во Конференциската лига.

Останато

Четвртфинале КЛ:

Лех - Фиорентина

Гент - Вест Хем

АЗ Алкмар - Андерлехт

Базел - Ница

Првите четвртфинални натпревари се играат на 13. април, реваншите се седум дена подоцна.

Полуфинале КЛ:

Лех - Фиорентина / Базел - Ница

Гент - Вест Хем / АЗ Алкмар - Андерлехт

Првите полуфинални натпревари се играат на 11. мај, реваншите се седум дена подоцна. Финалето е на 7. јуни.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.