24фудбал

Мегваер: Имам важна улога за Јунајтед - и на теренот и надвор од него!

Капитенот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер откако синоќа одигра цел меч против Бетис, изјави дека смета дека е важен играч за тимот.

Англија

Мегваер под водство на Ерик тен Хаг почесто е на клупата отколку на теренот. Англичанецот не е прва опција во Манчестер јунајтед, па обично влегува кога треба некој друг да добие одмор.

Но, Мегваер не ги гледа така работите, верува дека тој се уште е важен дел од тимот.

„Во овој клуб имам важна улога на теренот и надвор од него. Секој ден се трудам да го направам овој клуб успешен, без разлика дали играм или не“, изјави Мегваер по вчерашниот меч.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.