24фудбал

Пред да игра против „својот“ Арсенал, Патрик Виеира доби отказ!

Кристал Палас му врачи отказ на Патрик Виеира поради лошите резултати во последно време, легендата на Арсенал си заминува од клубот точно пред мечот против топчиите.

Англија

Кристал Палас имаат сериозен пад во формата оваа година, во 2023 имаат одиграно 12 натпревари и ниту еднаш не победиле. Иако се на 12. место на табелата, имаат само три бода повеќе од зоната за испаѓање.

Поради тоа Кристал Палас одлучи да му врачи отказ на тренерот, Патрик Виеира.

Судбината сакаше отказот на Виеира да се случи токму пред мечот против Арсенал, клубот каде што е легенда, каде што помина го помина најголемиот дел од фудбалската кариера.

Покрај Патрик Виеира, Кристал Палас отпушти и три негови помошници.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.