24фудбал

Луд гол на Спортинг, Педро Гонсалвеш го лобуваше Рамсдејл од центар! (ВИДЕО)

Педро Гонсалвеш со неверојатен погодок го изедначи резултатот во Лондон, го лобуваше голманот на Арсенал од половина терен.

Лига Европа

Арсенал имаше водство од 1-0 по првото полувреме со гол на Џака, но во 62. минута Педро Гонсалвеш постигна маестрален погодок и изедначи на 1-1. Тоа е и резултатот од првиот натпревар.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.