24фудбал

Милевски го објави списокот за мечот со Малта, на него има еден дебитант

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски денеска го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за првиот квалификациски меч за ЕП 2024, дуелот со Малта.

Македонија

На списокот на Милевски се најде еден нов играч, тоа е Давор Здравковски од кипарски АЕЛ Лимасол. Поранешниот младински репрезентативец игра во одлична форма под палката на Чедомир Јаневски во кипарскиот клуб.

Милевски за пресметката со Малта која на програмата е идниот четврток на Арената „Тодор Проески“ не ги повика Бобан Николов и Стефан Спировски кои немаат голема минутажа, а поради повреда ги нема Никола Серафимов и Тихомир Костадинов.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.