24фудбал

Барса договори квалитетно засилување за беспари, но може да го изгуби поради случајот „Нeгреира“

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона начелно го договорила трансферот на Ињиго Мартинез од Атлетик Билбао но зделката може да пропадне поради случајот „Нагреира“.

Шпанија

Чави бара Барселона да донесе левак во централниот дел на одбраната и Ињиго Мартинез од Атлeтик Билбао е едно од имињата на листата со желби.

Како што пренесува Релево, „катлаонците“ начелно се договориле сo 31 годишниот дефанзивец кој ги одработува последните месеци и беспари треба да се пресели на Камп Ноу.

Сепак, зделката може да пропадне поради случајот „Нагреира“. Барселона не знае какви ќе бидат економските и спортските последици од скандалот па не ја официјализираат соработката со Ињиго Мартинез.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.