24фудбал

Касемиро ќе добие четири меча суспензија за црвениот картон против Саутемптон!

Во наредните четири натпревари од Премиерлигата, Манчестер јунајтед ќе мора без Касемиро кој доби директен црвен картон на дуелот со Саутемптон.

Англија

Поради тоа што му е втор црвен картон оваа сезона, суспензијата ќе биде четири меча, така велат правилата во Премиерлитата, а тоа го потенцираше и „Скај Спортс“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.