24фудбал

Пиоли откри кои два клуба сака да ги избегне во ждрепката за четвртфиналето од ЛШ

Милан синоќа го завери пласманот во четвртфиналето од Лигата на шампионите откако одигра 0-0 на гостувањето кај Тотнем, а со тоа ја сочува предноста од 1-0 од Сан Сиро.

Италија

Иако има време до ждрепката за четвртфиналето, Пиоли беше прашан кој сака да избегне. Одговорот е Интер и Наполи.

„Италијанскиот фудбал напредува. Се надевам дека нема да се сретнеме со клубовите од Серија А во четвртфиналето“, изјави Пиоли.

„Милан со години немаше играно во Лигата на шампионите и минатата сезона ни беше тешко. Сега имаме повеќе искуство, се соочуваме со предизвиците со вистинску дух“.

Интер и Наполи допрва треба да го заверат пласманот во четвртфиналето. Интер дома го победи Порто со 1-0, а Наполи со 2-0 славеше на гостувањето кај Ајнтрахт.

Засега во четвртфиналето се пласираа Милан, Баерн Минхен, Бенфика и Челси.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.