24фудбал

Ришарлисон искрено: Оваа сезона е с*ање, не разбирам зошто Конте повторно ме стави на клупата!

Бразилскиот фудбалер на Тотнем, Ришарлисон си го кажа тоа што му лежи на душата, не се штедеше по мечот со Милан и го нападна Антонио Конте.

Лига на Шампиони

Тотнем доживеа елиминација од Лигата на шампионите откако одигра без голови против Милан и не успеа да ја анулира негативата од Сан Сиро.

Ришарлисон пристигна како сериозно засилување, но најчесто е на клупата за резерви, така беше и вчера.

„Да бидам искрен, оваа сезона е срање. Сакам да играм. Не го разбирам изборот на Конте. Бев во позитивен момент и Конте повторно ме стави на клупа. Синоќа ме тестираше во стартните 11 и сега повторно на клупа“, вели Ришарлисон.

По овој напад на Конте, тешко дека Ришарлисон ќе добие поголема минутажа во преостанатиот дел од сезоната. 


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.