24фудбал

Поранешен фудбалер на Челси е под урнатините во Турција!

Фудбалерот од Гана, кој го носи дресот на Хатајспор во Турција настрадал во големиот земјотрес кој ја погоди оваа земја, информациите велат дека тој е под урнатините и во моментов се трага по него.

Останато

31-годишниот Атсу кој од 2013 до 2017 година беше член на Челси, но играше на позајмица во екипи како Евертон, Њукасл, Малага... настрадал во земјотресот во Турција.

Неколку часа пред земјотресот фудбалерот постигнал гол во 97. минута за победа на Хатајспор над Касимпаша, по што заминал дома, но по земјотресот му се губи трагата.

Во моментов има потрага под него, се претпоставува дека е под урнатините, сите се молат да е жив. Клубот најави дека ќе ја извести јавноста штом дознаат конкретни вести за него.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.