24фудбал

Челси не го стави Обамејанг на списокот за Лигата на шампионите

Челси денеска го пријави списокот за вториот дел од сезоната во Лигата на шампионите, а на него не се најде Пјер Емерик Обамејанг.

Лига на Шампиони

Новите засилувања, Жоао Феликс, Михаило Мудрик и Енцо Фернандез се на списокот, но го нема Обамејанг.

Се чини дека Грем Потер не смета сериозно на услугите на Обамејанг.

На списокот го нема ниту новиот дефанзивец Бадиашил, затоа што се дозволени само три промени во составот, а тие места ги пополнија Феликс, Мудрик и Енцо.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.