24фудбал

Роналдо конечно го скрши мразот, постигна гол за Ал Наср (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо го постигна првиот гол за Ал Наср на официјален натпревар, погодокот беше од пенал.

Останато

Ал Наср одигра 2-2 на гости кај Ал Фатих, а Роналдо го израмни резултатот во судиското продолжение од натпреварот.

Роналдо голот го даде во 93. минута од натпреварот. Откако го скрши мразот можеби од следниот меч ќе му тргне.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.