24фудбал

Откако беа потрошени 600 милиони на засилувања, Челси сега ќе продава, листата е многу долга

Медиумите од Англија пренесуваат дека се подготвува голема чистка на „Стемфорд Бриџ“, многу играчи можат да го напуштат клубот, на листата има и фудбалери кои пристигнаа пред само шест месеци како Калиду Кулибали и Марк Кукуреља.

Англија

Новиот сопственик на Челси, Тод Боли го одврза ќесето како никој претходно, „сините“ потрошија околу 600 милиони фунти во летниот и зимскиот преоден рок.

По огромните инвестиции, ќе следи чистка на „Стемфорд Бриџ“, листата на фудбалери кои имаат неизвесна иднина е многу долга, има и играчи кои пристигнаа пред само шест месеци.

Понуди ќе се разгледуваат за Пјер Емерик Обамејанг, Хаким Зијеш, Кристијан Пулишиќ, Матео Ковачиќ, Нголо Канте,  Конор Галакер, Рубен Лофтус Чик, Калиду Кулибали и Марк Кукуреља.

Останува да се види дали Интер ќе го ангажира Ромелу Лукаку на нова позајмица, а дали Баер Леверкузен ќе го задржи Калум Хадсон Одиу, кој сигурно нема да остане во Челси и среќата ќе си ја побара во друг клуб.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.