24фудбал

Заниоло сега има само една опција

Преодниот рок заврши, Николо Заниоло остана во Рома, италијанскиот фудбалер ќе биде замрзнат најмалку до крајот на сезоната, но веројатно само тој може да ја промени ситуацијата.

Италија

Заниоло пред извесно време побара да замине од Рома, но кога пристигна прифатлива понуда за клубот, тој ја одби. Потоа се предомисли и ја прифати, но веќе беше доцна, Борнмут си најде друг фудбалер.

Заниоло веќе не е во плановите на Мурињо, а раководството на Рома ќе го отстрани од првиот тим и ќе се обиде да го продаде на лето, ако тоа не се случи ќе биде отстранет од тимот до јуни 2024 година кога му истекува договорот.

Ситуацијата во која самиот се заглави изгледа исклучително лошо, но веројатно само тој може да ја промени.

Заниоло треба да му се извини на клубот, на Мурињо и на навивачите и да стави потпис на нов договор. Тоа е единствената опција која му остана на Италијанецот.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.