24фудбал

Фиорентина освои бод кај Лацио, а може да жали што не си оди од Рим со сите три (ВИДЕО)

Фиорентина во лоша форма отпатува на гостувањето кај Лацио, но недозволи да загуби, од Рим се враќа со бод, конечниот резултат беше 1-1.

Италија

Лацио во овој меч влезе по високата победа над Милан од 4-0, но самодовербата им ја скротија виолетовите.

А, мечот за Лацио почна одлично, уште во осмата минута Касале најдобро се снајде во шеснаесетникот и погоди за водство од 1-0.


Но, како одминуваше натпреварот работите се променија, особено во второто полувреме.

По четири минути игра во вториот дел, Николас Гонзалез постигна прекрасен гол за израмнување на 1-1.


Во финишот од мечот лесно можеше Фиорентина да дојде и до целиот плен, но пропушти неколку шанси, особено блиску беше кога Милинковиќ во последните моменти од натпреварот ја погоди пречката од голот на Лацио.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.