24фудбал

Борусија Дортмунд ја прекина победничката серија на Баер Леверкузен (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд со победа од 2-0 се враќа од гостувањето кај Баер Леверкузен, важни три бода од тешкиот терен.

Германија

Баер Леверкузен пред денешниот меч беше во серија од пет победи по ред во Бундеслигата, но на тоа денеска дојде крајот.

По една фантастична акција во 33. минута, Адејеми постигна гол за водство на Борусија Дортмунд од 1-0.


По осум минути игра во вториот дел, Тапособа си постигна автогол и ги постави конечните 2-0 за милионерите.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.