24фудбал

Пандев ја посети Црвена звезда (ФОТО)

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев денеска беше во посета на Црвена звезда.

Македонија

Црвена звезда на социјалните мрежи објави дека Горан Пандев денеска ги посетил просториите на клубот. Македонската легенда доби и дрес со бројот 10 од српскиот клуб.

„Нашиот клуб денеска ја пречека легендата на македонскиот фудбал и голем навивач на Ц. Звезда, Горан Пандев кој во друштво на претседателот Светозар Мијаиловиќ ги посети клупските простории, музејот и уште еднаш ја потврди љубовта кон нашиот тим“, објави Црвена звезда.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.